BlogVěta a výpověď

Moderní jazykověda terminologicky rozlišuje mezi pojmy věta a výpověď. Toto rozlišení je užitečné z praktických i teoretických důvodů. Např. jen u výpovědi se můžeme ptát na to, s jakým záměrem byla pronesena.O webovém obsahu z hlediska jazykového a textového (2. část)

Základem úspěšného webu je spojení tří důležitých prvků: obsahu, designu a použitelnosti. Velmi zjednodušeně řečeno, záleží na tom, co váš obsah sděluje, jaký je jeho vzhled a jak snadno se v něm uživatel orientuje. (Viz Jon Wuebben, Content Is Currency: Developing Powerful Content for Web and Mobile, Nicholas Brealey Publishing, Boston 2011.)Co je úkolem a cílem SEO?

Každý den se na Internetu objeví nové články, úvahy či studie, jejichž hlavním tématem je optimalizace webových stránek pro vyhledávače (SEO = Search Engine Optimization). Pro mnohé už není zkratka SEO žádným tajemstvím, někteří si dokonce myslí, že na optimalizaci vlastně není nic těžkého. Jiní pod vlivem negativní zkušenosti s firmou, která jim nabídla optimalizaci jejich webu, se dívají na tyto praktiky s velikou nedůvěrou (viz článek od Marka Prokopa, „SEO: Konzultanti a podvodníci“, který vyšel v časopise Computer (únor 2012) v příloze nazvané Connect!, str. 50-52).

K čemu SEO slouží?O webovém obsahu z hlediska jazykového a textového (1. část)

K čemu je zajímavý webový obsah, když si ho nikdo nebude moci přečíst? K čemu je obsah, který bude sice snadno dostupný, ale nikoho nezaujme a nepřesvědčí?

Web představuje určitou formu komunikační aktivity a každá jeho stránka je potenciální branou pro hledajícího i potenciálního zákazníka.